POWERMATİC  80 

Bir otomatik saat, kullanıcısının enerjisi ile çalışır. Mekanizmanın çalışmasını sağlayan, bileğin hareketleridir. Powermatic 80, 80 saatlik çalışma rezervi sunar; bu süre, saatin 3 gün boyunca bilekte taşınmasa bile saati doğru olarak göstermeye devam etmesi için yeterlidir. 1 buçuk günlük çalışma rezervi sunan rakibine göre üstün performansa sahip olan, yenilikçi bir mekanizmadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SAFİR

Safir kristal bir saate aşağıdaki özellikleri verir: darbeye karşı son derece yüksek direnç, şeffaflığı sayesinde üstün okunabilirlik. Elmaslardan sonra en güçlü malzeme olduğu için, çizilmeye karşı dayanıklılık için kullanılır. Safir kristaller birçok farklı şekli alabilir ve saate çeşitli görünümler verebilir: düz, kubbeli, içbükey veya taşlanmış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SU BASINCINA DAYANIKLILIK

Tüm Tissot saatlerinin kasaları, su basıncına dayanıklılık kapasitesi de dahil olmak üzere birçok teste tabi tutulur. Tissot, saatin maruz kalabileceği gerçek koşulları simüle ederek, darbeye, basınca ve sıvı, gaz, toz nüfuzuna karşı direnme kapasitesini test eder.